Yazar: DR. (Can) ALİ EREN BALIKEL Fatih ÖLÇEKCİLER
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 978-605-9273-62-6
Ölçüler: 13,5 cm x 21 cm

TEORİK ÇERÇEVEDE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

TÜRKİYE DIŞ POLİTİKASI

 

Küreselleşen dünyada her şey gün geçtikçe daha da  erişilebilir ve iletilişilebilir oldu. Ülkelerin dış ilişkilerinin seyri de çağa uygun bir değişim ve gelişim göstermekte; ama geçmişte yaşanan olumlu olumsuz ilişkilerin etkisi her koşulda kendini hissettirmektedir. Bir anlamda geçmişini bilmeyen geleceğini de şekillendirememektedir.

Teorik Çerçevede Geçmişten Günümüze Türkiye Dış    Politikası, Türkiye’nin başından beri izlediği dış politikayı dönem dönem ele alarak; hangi ülkeyle nasıl bir ilişki izlendiği, dış politikada nelerin önemli olduğunu değerlendirerek     okuyucularına detaylı bir çalışma sunuyor.

 

Ali Eren Balıkel, 27 Temmuz 1979’da Adana’da dünyaya geldi. İlköğrenim, ortaöğrenim ve lise eğitimini Mersin’de universite eğitimini ise Londra’da tamamladı. University of Gloucestershire’da MBA programını başarı ile tamamladı. Türk bayrağını daha da yukarılara taşımanın temel şartlarından birinin iyi bir uluslararası politika geliştirmek olduğu bilinciyle, Queen Mary Üniversitesi’nde politika masteri yaptı. Bireysel ve toplumsal başarının kaynağının eğitim olduğunu çok iyi bilen Ali Eren, şu an itibarıyla İngiltere’de işletme doktorasına, İsviçre’de ise politika doktorasına eş zamanlı olarak devam etmektedir.

Yazarın Diğer Kitapları
Bu Kategorideki Diğer Kitaplar