Yazar: Editör: Yener Lütfü MERT
Sayfa Sayısı: 277
ISBN: 978-625-8088-63-2
Ölçüler: 16 X 24

Sosyal bilimler, toplumsal olayların analiz edilmesinde kullanılan yöntemler ve teorilerin incelendiği bir disiplindir. Sosyal bilimler, insan davranışları, toplumsal yapı, kültür, ekonomi, siyaset ve daha birçok konuda araştırmalar yaparak insanların sosyal dünyasını anlamamızı sağlar. Bu alanda yapılan araştırmalar, sosyal değişimleri, toplumsal eşitsizlikleri, kültürel farklılıkları ve insan davranışlarını anlamamıza yardımcı olur.

Kitapta ele alınan konular, sosyoloji, eğitim, hukuk, iletişim, ekonomi, iktisat, işletme ve siyaset bilimi gibi farklı sosyal bilim disiplinlerinden seçilmiştir. Kitap, farklı disiplinlerden gelen ve sosyal bilimlerin önemine inanan akademisyenlerin çalışmalarını bir araya getirmekle birlikte, sosyal dünyayı anlamada ve sosyal değişimleri izlemede farklı bakış açılarını sunmayı amaçlamaktadır.

15 bölümden oluşan bu kitap Artikel Akademi’ye sunulan çalışmalar arasından bilim ve yayın kurulu tarafından seçilerek ve hakem değerlendirmesine tabi tutularak yayınlanmıştır. Sosyal bilimler alanına ilgi duyanlara ve bilim dünyasına katkı sunması dileği ile...

Yazarın Diğer Kitapları
Bu Kategorideki Diğer Kitaplar